چگونه لک های روی حوله را از بین ببریم - shikopikhome.com

چگونه لک های روی حوله را از بین ببریم؟

چگونه لک های روی حوله را از بین ببریم؟

لک ها همیشه در محیط پیرامون ما پدیدار می شوند. این پدیدار شدن هم معمولا به صورت اتفاقی مانند ریختن سس کچاب بر روی پیراهنی سفید یا سبز شدن شلوار کودکتان به خاطر چمن های پارک پیش می آید. پدیدار شدن لکه بر روی لباس یک مبحث دارد، بر روی حوله هم مبحثی دیگر دارد.
زمانی که بدانید چگونه لک ها را از روی حوله از بین ببرید دارای یک دانش ارزشمند هستید. از بین بردن لک ها هم روش های گوناگونی را نیاز دارد که ما در این مقاله به آن می پردازیم تا چنانچه شما اگر با این مشکل روبرو شده اید به راحتی بتوانید از آن عبور کنید. در این مقاله نکات کلی در خصوص نگهداری حوله و نحوه پاک کردن لک ها از روی حوله های سفید را شرح خواهیم داد.

لکه های لوازم آرایشی

لوازم آرایشی و مشتقات آن از عوامل اصلی ایجاد لک بر روی حوله می باشند. بهترین زمان از بین بردن لک ها در همان لحظ اول پدیدار شدن است. باید بر روی لکه ها چند قطره از مایع شستشو ریخته و تا چند دقیقه صبر کنید سپس حوله را درون محلول آب گرم، مایع شستشو و سفید کننده قرار دهید.

لکه های لوازم آرایشی

لکه های لوازم آرایشی

چنانچه با لکه های قدیمی مواجه شده اید باید از مایع های شوینده با کیفیت بالا استفاده کنید. یک لیوان مایع شوینده را درون چند لیتر آب ریخته سپس حوله را به مدت یک شب درون این محلول قرار دهید. این زمان طولانی باعث می شود که اگر لکه ها به خاطر لوازم آرایشی پدیدار شده باشند در وقت کافی پاک شوند. سپس شما می توانید صبح حوله را در چرخه شستشوی آب گرم همراه با مایع شوینده و سفید کننده قرار دهید.
مرحله آخر لکه های حوله را به طور کامل از بین می برد. حال اجازه دهید تا حوله خشک شود تا ببینید که لکه ها از بین رفته اند یا خیر؟ در غیر این صورت می توانید دوباره مراحل شستشو را تکرار کنید.

لکه های رنگ مو

برخی از افرادی که موهای خود را رنگ می کنند حوله خاصی را هم برای این کار انتخاب می کنند. ممکن است شما جزء این افراد نباشید و یکی از بهترین حوله هایتان هم به دلیل همین رنگ موها دچار لک شده اند با استفاده از نکات و ترفندهای زیر می توانید آنها را برطرف کنید.
اگر لک ایجاد شده به خاطر رنگ موهای با حلال آب باشد می توانید چند قطره از شامپو بچه بر روی لکه ها ریخته و پس از چند دقیقه آن را با انگشت خود بخراشید تا لکه ها پاک شوند. اگر حوله لک شده سفید باشد پس از انجام مراحل ذکر شده می توانید ¼ فنجان مایع سفید کننده را با یک لیتر آب سرد به مدت یک ساعت مخلوط کنید. پس از این می توانید حوله را با روش معمول بشویید.
روش دیگر این است که حوله را بر روی دهانه یک سطل بکشید و سپس آب سرد بر روی لکه ها ریخته و پس از چند ساعت یک لیوان آب را با یک فنجان آمونیاک مخلوط کرده بر روی لکه ها بریزید.
علاوه بر این می توانید حوله را در یک لیتر آب گرم همراه با دو فنجان سرکه سفید و دو فنجان مایع شوینده قرار دهید. پس از چند دقیقه می توانید حوله را بشویید. هیچکدام از این روشها به حوله صدمه نمی زند بلکه صرفا لکه ها را از بین می برد.

لکه های تعریق

حوله هایی که برای ورزش استفاده می شوند همیشه در معرض مواجه با تعریق بدن قرار دارند. عرق بدن صرفا بوی بد در حوله ایجاد نمی کند بلکه باعث پدیدار شدن لکه ها هم می شود. در اینجا راهکارهایی وجود دارد تا این نوع لکه ها از بین بروند.

لکه های تعریق

لکه های تعریق

برای لکه های تازه آمونیاک و برای لکه های قدیمی سرکه سفید بسیار کاربردی هستند. در این حالت شما می توانید از مایع های لک بر و یا صابون استفاده کنید سپس حوله را با آب گرم بشویید. برای لکه هایی که ماندگاری بیشتری دارند می توانید از سفید کننده ها و محصولات شوینده ای که حاوی آنزیم هستند همراه با آب گرم در طول چرخه شستشو استفاده کنید.

لکه های خون

چنانچه کودکی در منزل داشته باشید ممکن است با جراحات مختلف هم روبرو شوید. به همین دلیل هم ممکن است حوله ها دچار لکه های خونی شوند. اگر این لکه ها تازه باشند باید سریعا با آب سرد شستشو شوند. چون آب گرم باعث ماندگاری لکه های خون می شود. پس از فرآیند شستشو با آب سرد می توانید حوله را به روش معمول بشویید.
حال اگر لکه های خون خشک شده باشند توصیه می شود قبل از فرآیند شستشو حوله را درون مایع های شوینده دارای آنزیم فرو ببرید. اگر در این شرایط باز هم لکه ها وجود داشتند حوله را مجددا با مایع سفید کننده پارچه بشویید.

لکه های نوشیدنی ها

گاهی اوقات هم نوشیدنی هایی از قبیل چای، نوشابه و … بر روی حوله ها ایجاد لک می کنند. که برای از بین بردن این نوع لک ها هم راهکارهای کاربردی وجود دارد.
اسفنجی را زیر آب سرد گرفته سپس بر روی لکه ها قرار دهید. روش های مناسب دیگر برای این لک استفاده از مایع شوینده، مایع های لک بر، پودرهای شوینده و آب می باشد. محصولات دارای آنزیم هم برای از بین بردن این نوع لک ها مناسب هستند.

لکه های خمیردندان

لک های خمیردندان همیشه این طور به نظر می رسند که قابل پاک شدن نمی باشند. در مرحله اول می توانید حوله را کمی مرطوب کرده و با خراش دادن تکه ها خمیردندان را از بین ببرید. اگر در این حالت لک از بین نرفت می توانید از مایع های شستشو استفاده کنید اما قبل از خشک کردن حوله باید بررسی کنید که لک خمیردندان پاک شده باشد زیرا در غیر این صورت لک ها دیگر از بین نخواهند رفت.

لکه های لاک ناخن

به طور معمول لکه هایی که توسط لاک ناخن ایجاد می شوند قابل پاک شد نیستند. در اینجا روشی را وجود دارد که شاید مشکل شما را حل کنند.
در این روش باید قسمت لک شده حوله را بر روی یک دستمال کاغذی ضخیم قرار دهید و با لاک پاک کن از پشت حوله و دقیقا در جایی که لک وجود دارد چند قطره بچکانید و سپس صبر کنید تا ببینید لک ها از بین می روند یا خیر. اگر در این شرایط لکه ها پاک شدند می توانید حوله را طبق روشهای معمول بشویید.

از بین بردن لک حوله سفید

تمام توصیه هایی که در بالا شد ممکن است برای حوله های تیره رنگ بسیار مناسب باشند اما برای از بین بردن لک حوله های سفید چه باید کرد؟ یک ترفند ساده این است که مقداری سرکه سفید یا آب لیمو ترش را بر روی لکه ها بریزید و سپس با یک برس نرم بر روی آن بکشید. حال اجازه دهید حوله به مدت 15 دقیقه در این حالت بماند. سپس مناطق لک شده را با یک اسفنج مرطوب تمیز کرده و حوله را در ماشین لباسشویی قرار دهید.

از بین بردن لک حوله سفید

از بین بردن لک حوله سفید

ترفند دیگر این است که مقداری آب تازه لیمو ترش را در آب ریخته و به مدت 20 دقیقه بجوشانید. سپس حوله را به مدت یک ساعت درون این محلول قرار داده و با مایع شوینده معمولی بشویید. پس از شستشو با شفافیت بسیار خاصی روبرو خواهید شد.

دسترسی: موجود در انبار


 

 • 100%پنبه
 • بسیار نرم و لطیف
 • رنگ ثابت
 • بدون پرزدهی
 • ابعاد 140*70

دسترسی: موجود در انبار


 

 • 100 % پنبه
 • بسیار نرم و لطیف
 • رنگ ثابت
 • بدون پرزدهی
 • ابعاد 140*70

دسترسی: موجود در انبار


 

 • 100% پنبه
 • لطافت و زیبایی
 • طراحی خاص و کلاسیک
 • طرح و رنگ زیبا
 • ضد حساسیت
 • ابعاد 140*70
 • تولید شده با دستگاه های تمام اتوماتیک
 • دارای تأییدیه از سازمان کنترل کیفیت و استاندارد اروپا
 • یک سال گارانتی

دسترسی: موجود در انبار


 • 100% پنبه
 • نرم و لطیف
 • طراحی زیبا و کلاسیک
 • طرح و رنگ ساده
 • ضد حساسیت
 • تولید شده با دستگاه های تمام اتوماتیک و دارای تأییدیه از سازمان کنترل کیفیت و استاندارد اروپا
 • یکسال گارانتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.